Zrození (blogera)?

Je tu někdo?

Dýmkařská sebranko, můj první příšpevěk se přes porodní bolesti zrodil a já vás tímto vítám v Dýmkařském koutku.

Po letech dýmkaření jsem zjistil, že většina lidí dneska stěží chápe rozdíl mezi rychlozápalným uhlíkem (dále jen RZU) a kokosákem. Dost smutné, že? Proto jsem se rozhodl podělit se o své zkušenosti a nadšení ohledně vodních dýmek.


 Kdo jsem?

Mé jméno je Jakub Kopáček (vymýšlet si nějaké blogové alterego se mi opravdu nechtělo) a dýmkařím už 6 let, od mých 14. K dýmce mě přivedli rodiče (paradox), kteří dýmku obdrželi jako nevhodný dárek a nevěděli, co s ní. Přátelé mých rodičů ji připravili na jedné z akcí a já hned věděl, že tohle je láska na první potah. Stará Top Mark malá dýmka, nepromyvatelný šlauch, RZU, malá syrská korunka a Nakhla Višeň - nehorázná prasárna, ale tehda to byl dým plodící stroj z nebe!

V 15 jsem začal chodit do čajovny a poprvé si čuchnul k věcem jako byl Al Fakher, vortexová korunka nebo kokosové uhlí - opět instantní láska. Koupil jsem si tehdy nepřekonatelnou dýmku Aladin, která mi do 16 věrně sloužila. Pak následovala dýmka Shecool, která přes slibovanou chladící kvalitu a výborné zpracování stála opravdu za hovno - špatná koupě.
Liga nejvyšší
Moje první Kaya

Přišel rok 2012, můj rok vstupu do vyšší ligy. Od kamaráda jsem se doslechl o nepřekonatelném tabáku Starbuzz, který se dovážel z Amerika (no, wow!) a jeho koupě slibovala omračující nové chutě, hustší dým a nové zážitky. Já, který do té doby znal jen Al Fakher a Nakhlu, jsem byl naprosto omráčený. Tolik chutí a dýmu, insane! Souběžně s tím jsem objevil FB stránku, která mě hodně vzdělala, zformovala a pomohla najít spoustu nových přátel i příležitostí, jsou to DÝMKAŘI. Pak už to šlo ráz naráz - kouřil jsem ze své první Medůzy, začal zkoušet všemožné tabáky, nakupovat nové přislušenství a v neposlední řadě, novou dýmku Kaya.

DÝMKAŘI

Mé první setkání s Medůzou
Objev téhle stránky byl Svatým grálem. Když jsem se připojil, měla stránka sympatických 600 členů, lidé byli milí, vstřícní a nápomocní v téměř každém problému. Začal jsem hltat informace a učit se, bylo toho tolik, co jsem měl teprve poznat.Skrze stránku jsem poznal pár výborných kamarádů - zakládali jsme dýmkařské srazy, obchodovali s tabákem a sledovali nejnovější trendy.
Stránka během let prošla vývojem, kteřý by většina starších členů popsala jako "na hovno". Počet členů se během let rozrostl na více než 1000 členů a šlo to pomalu k šípku. Většina členů byla neaktivních, trollové nebo zkrátka neználkové, co opakovali neustále do okola to samé. Přišli hádky mezi členy, blokování, udavačství. Nic moc pěkného, avšak i po letech má stránka stále smysl, aktivní jádro je silné a stále má stránka pro každého nováčka i pokročilého svou hodnotu.

Současnost
El Nefes Sultan - klenot mé sbírky

Dýmkaření je mou součástí, celoživotním koníčkem a životním stylem. Mám za sebou praxi v čajovnách v Bohumíně i Ostravě, v ShishaBARu na pozici dýmkaře, posléze provozního. Mám zkušenost s akcí pro tisíce lidí, připravovali jsme dýmky například na ostravském Majálesu. Do budoucna mám několik podnikatelských plánů a projektů spojených s dýmkařením, tímhle se chci opravdu jednou živit :)
V současné době vlastním 5 dýmek, jednu krásnější než druhou. Vyzkoušel jsem už přes 200 příchutí od více než 15 značek, spotřeboval několik desítek kg uhlí a troufám si říct, že jsem vcelku velmi zkušenéhý dýmkař. Nelze ale usnout na vavřínech, je třeba se neustále vzdělávat a sledovat nové trendy.

Na co se můžete těšit?

Účelem mého blogu je vás seznámit s naprostými základy dýmkaření, aktuálními trendy, styly nabíjení korunek, jak se o svou dýmku starat, kterou vybrat a provést vás mými oblíbenými dýmkařskými podniky. Časem příjdou videorecenze tabáků a dýmek, máte se na co těšit :)


VÍTÁM VÁS VŠECHNY A POJĎME NA TO!
Jakub Kopáček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram